Chorwacja

Chorwacja to nasz ulubiony kierunek – to tutaj żeglujemy najczęściej – znamy ją bardzo dobrze i urzekła nas pod wieloma względami. Każdy przynajmniej raz powinien zwiedzić ten kraj od morza. Jest to kraj tętniący południowym życiem, ale mentalność ludzi jest tutaj bardzo zbliżona do naszej -polskiej. Chorwaci są bardzo przyjaźnie nastawieni do Polaków – można powiedzieć że czujemy do siebie swoistą chemię.

Wybrzeże Chorwacji jest bardzo piękne widokowo – od malowniczych malutkich i dzikich wysepek po większe miasta takie jak DUBROVNIK czy SPLIT – każdy może znaleźć coś dla siebie. Charakterystyczna zabudowa tworzy niesamowity klimat.  

Nie zapominajmy o regionalnej kuchni  – przede wszystkim pyszne i zawsze świeże owoce morza czy regionalne wina z domowych piwniczek . Wszystko to sprawia, że poznajesz ten kraj każdym zmysłem.  Będąc w Chorwacji obowiązkowo trzeba wybrać się na zakupy na któryś z miejscowych targów, po świeże owoce i warzywa lub sery i wędliny wyrabiane przez miejscowych Chorwatów.

Jedną z największych zalet tego kraju jest różnorodność. Żeglując po Chorwacji możesz codziennie  przenosić się w inne miejsce  – od dzikiego Mlijetu poprzez malownicze Skradin, a kończąc na imprezowym Hvarze – W Chorwacji możesz odnaleźć spokój oraz poszaleć do rana w klimacie południowców.

Gwarantujemy, że nawet jeżeli zwiedzaliście już Chorwację lądem nie pożałujecie żeglugi – Chorwacja jest jednym z najlepiej dostosowanych miejsc dla żeglarzy – wszechobecne mariny i otwartość wobec pływających  jest tutaj na naprawdę wysokim poziomie.

Osobiście żywię do tego kraju swoisty sentyment i mogłabym tam wracać każdego roku – jeżeli chcesz zobaczyć dlaczego  – wybierz się z nami na rejs do Chorwacji.