Karaiby

Rajskie plaże, niesamowity klimat i oddech „Kapitana Jacka” na plecach ? :-) Tak – to właśnie Karaiby – miejsce marzeń gdzie wybrać się powinien każdy żeglarz albo wielbiciel Piratów z Karaibów :-) Nie ukrywam, że to  właśnie dzięki mojej fascynacji tym filmem, w głowie pojawił się pomysł rejsu po Karaibach. To coraz bardziej popularny kierunek rejsów. Karaiby przyciągają egzotyką- to bajka, którą możesz przeżyć na własnej skórze. Biały piasek, palmy, turkusowa woda no i oczywiście sprzyjające wiatry. 

Archipelag Wielkich i Małych Antyli, wyspy Bahama i Kajmany – to grupa wysp położonych w Ameryce Środkowej.  Jednym  z czynników wpływających na atrakcyjność tego bajecznego regionu jest różnorodność kulturowa, co przekłada się na duże różnice w sytuacji ekonomicznej czy gospodarczej.  Wystarczy porównać komunistyczną Kubę do przynależących do Stanów Zjednoczonych Wysp Dziewiczych.

Z uwagi na ciepły i wilgotny Klimat możemy spotkać tutaj przepiękne i rozległe piaszczyste plaże nad lazurową wodą. Jest to idealne miejsce do wypoczynku, zarówno dla osób które cenią sobie relaks z drinkiem pod palmami jak i dla tych którzy szukają lokalnych atrakcji. To swoiste centrum sportów wodnych gdzie wyżyć można się nie tylko żeglarsko – tutaj odnajdą się także miłośnicy nurkowania czy serferzy.

Na uwagę z pewnością zasługują walory przyrodnicze takie jak lasy na Dominikanie, wulkan na Monserrat czy jaskinie na Portoryko, ale to tylko te najbardziej rozsławione miejsca.  Tutaj możemy zachwycić się również całą masą egzotycznych zwierząt od kolorowych papug po groźne aligatory czy słynne karaibskie żółwie morskie.

Będąc na Karaibach zachwycamy się również miejscową muzyką czy tańcem – w końcu to tutaj możemy zatańczyć rumbę, mambo czy bolero lub też przenieść się w klimat jamajskiego reggae. 

Oczywiście przysmakiem każdego pirata jest karaibski rum, którego koniecznie trzeba spróbować. Podobnie zresztą jest z regionalnymi przysmakami – nie możesz przejść obojętnie obok  miejscowych, pysznych zup rybnych, dań a z kurczaka czy niesamowitych deserów opartych na bazie egzotycznych owoców – głównie kokosów i ananasów. Na pewno warto też spróbować smażonych platanów – czyli bananów  :-) 

Nasz kompas nie mógłby ominąć tak fascynującego miejsca na naszej żeglarskiej mapie jakim są Karaiby.

Chcesz razem z nami wyruszyć na podbój rajskich wysp – sprawdź najbliższe terminy naszych rejsów.